Bagaż podręczny idealny

0
32
Bagaż podręczny

Dla wielu osób nieustanne podróże samolotem stają się codziennością. Co ciekawe, rozwój wielu nowych linii lotniczych sprawił, że samolotem wyruszamy już nie tylko na wakacje czy w podróż służbową, ale też coraz częściej podróżujemy np. z jednego końca Polski na drugi. Bez względu na to, jednak nawet ta najkrótsza podróż wymaga odpowiedniego bagażu, walizki kabinowej.

Dobrze spakowany

Bagaż podręczny (walizki kabinowe) to ten, który możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu. Ma on ściśle określone wymiary i wagę, których należy przestrzegać, ponieważ bagaż ten jest bardzo dokładnie sprawdzany (ważony) przed wejściem na pokład. Jeżeli z koeli wymiary walizki do samolotu budzą wątpliwości personelu lotnisk, co do spełniania ram wymiaru, wówczas możemy zostać poproszeni do włożenie tej walizki do specjalnego miernika. Jeżeli nasz bagaż podręczny spełnia wymagania linii, wówczas bez problemu możemy zabrać go do samolotu. Jeżeli jednak walizka jest za duża i mieści się w „mierniku”, wówczas niestety będziemy musieli zapłacić za jej zabranie do tzw. luku bagażowego. Takiej walizki nie możemy wnieść na pokład i żadnym proszeniem nie uda nam się zmienić wymagań linii lotniczych. Tu też warto mieć na uwadze fakt, że nadanie bagażu do luku jest zazwyczaj dosyć kosztowne. Warto sprawdzić ofertę dostępną na w sklepie https://evertourist.com/walizki-kabinowe , który oferuje szeroką gamę walizek w wymiarach dopasowanych do wymogów linii lotniczych.

Jak uniknąć rozczarowań?

Jeżeli nie mamy pewności, czy nasza walizka spełnia wymagania pod kątem wymiarów, możemy to sprawdzić przy wejściu na pokład, gdzie zawsze stoi specjalny „miernik” bagażu. Zwykle jest to bardzo prosta konstrukcja z metalu, do której to należy włożyć naszą walizkę. Sam pomiar jest też bardzo prosty, bo jeżeli bagaż się zmieści, oznacza to, że wszystko jest ok i spełnia on wymagani, jeżeli jednak się nie mieści, to niestety nie zostanie się wpuszczonym na pokład samolotu z daną walizką i będzie trzeba ją nadać. Jeżeli nie mamy pewności, zawsze przed podróżą samolotem wejdźmy na stronę danych linii i sprawdźmy wymagania. Bagaż zmierzmy linijką, zaś w celu sprowadzenia wagi wystarczy ją zważyć (nawet na wadze łazienkowej). Jeżeli podróżujemy z walizką miękką (materiałową), wówczas kilka centymetrów poza określoną wielkość przez linie samolotowe, nie robi nam dużego problemu, ponieważ zwykle tego typu walizki da się „ścisnąć”, wcisnąć na silę do miernika.

Dodaj komentarz