Głodny rozrywki? Krynica-Zdrój czeka na Ciebie

0
2
Kolejka górska

To małopolskie uzdrowisko jest znane w całej Polsce. Krynica-Zdrój zasłynęła dzięki wodzie o leczniczych właściwościach, a przyjeżdżający mogą jej spróbować w kilku krynickich pijalniach. Jednak to nie wszystkie atrakcje, które czekają na turystów. Jeśli tu przyjedziesz, to nie tylko odetchniesz pełną piersią od rzeczywistości, ale również doświadczysz wielu niezapomnianych atrakcji.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie są najciekawsze miejsca na nocleg w Krynicy-Zdroju,
  • jak spędzać czas w Krynicy-Zdroju.

Niezwykły klimat Krynicy-Zdroju od zawsze przyciągał ciekawych ludzi. To dzięki nim miejscowość zyskała rozgłos. Na przykład: gdyby nie geolog Karol Zuber, to cenne właściwości leczniczych wód nie zostałyby odkryte. Z kolei balneolog Józef Dietl stworzył słynne krynickie pijalnie i domy zdrojowe, które do dzisiaj ściągają kuracjuszy z całego kraju. Kto wie – może i Ty podczas wizyty w tym zaczarowanym miejscu dokonasz epokowego odkrycia?

Najlepsze noclegi – Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój – apartamenty w… zabytkowych willach. Tego nie możesz przegapić! Może jeszcze nie wiesz, ale w tym górskim kurorcie kryje się naprawdę wiele pięknych XIX-wiecznych zabytkowych willi utrzymanych w stylu szwajcarskim. Charakteryzują się one niskimi, rozłożystymi dachami, a elementy dekoracyjne elewacji są wycinane w desce. Dzisiaj w zabytkowych willach mieszczą się hotele, pensjonaty i pokoje gościnne. Jeżeli więc zdecydujesz się na wynajem pokoju lub apartamentu w zabytkowej willi, to z pewnością poczujesz klimat dawnej Krynicy!

Jeżeli jednak wolisz nowoczesne apartamenty w górach, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać coś dla siebie spośród krynickich hoteli. Oprócz apartamentów na gości czekają górskie domki, które są świetną alternatywą dla hotelowych pokojów – zwłaszcza gdy wybierasz się tutaj większą grupą.

Krynica-Zdrój – góry i co jeszcze?

Jedną z największych miejscowych atrakcji, która przyciąga turystów, to piękne Beskidy Sądeckie i ich najwyższy szczyt Jaworzyna (1114 m n.p.m.). Piesze wycieczki mogą się tam odbywać wzdłuż kilku szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Niezależnie więc od Twojej obecnej formy, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Oprócz pieszych wycieczek w mieście czekają na Ciebie także inne atrakcje:

  • Kolej gondolowa

Bez wątpienia jest to jedna z najpopularniejszych rozrywek na Jaworzynie Krynickiej. 6-osobowe wagoniki startują ze stacji w dolinie Czarnego Potoku i dojeżdżają na sam wierzchołek Jaworzyny. Podczas 7-minutowej podróży wycieczkowicze mogą podziwiać piękne widoki Beskidu Sądeckiego, a po dotarciu na górę, przy odrobinie szczęścia i ładnej pogody, można nawet dostrzec wierzchołki Tatr.

  • Stoki narciarskie i snowboardowe

Amatorzy sportów zimowych również znajdą coś dla siebie. Krynica-Zdrój jest pełna stacji, wyciągów i ośrodków narciarskich. Można skorzystać zarówno z treningów narciarskich: dla początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Narciarze i snowboardziści oczekujących większych wrażeń mogą z kolei spróbować swoich sił w slalomie oraz slalomie gigancie!

  • Sankostrada

Rozrywką dla młodszych i starszych turystów jest całoroczny stor saneczkowy. Bez względu na umiejętności każdy może skorzystać z tej atrakcji. Saneczki pokonują trasę o długości ok. 1 km w czasie 2 minut. Różnica między poziomami wynosi aż 55 m. Mimo gwarantowanych emocji zjazd jest w pełni bezpieczny, ponieważ sanki są wyposażone w hamulec bezpieczeństwa.

Jak widać, krynickie góry nie są przeciętną atrakcją. Każdy, kto odwiedzi to miejsce, znajdzie tu rozrywkę dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Dlatego Krynica-Zdrój jest tak chętnie odwiedzanym miejscem na mapie Polski.

Dodaj komentarz