Hurghada na wakacje w Egipcie

0
164
Hurghada wakacje w Egipcie

Hurghada na wakacjeHurghada to idealne miejsce na wakacje. Leży nad Morzem Czerwonym i jest największym ośrodkiem turystycznym na jego wybrzeżu. Turyści przybywający tu na wczasy cieszą się z doskonałych warunków do nurkowania, nawet dla tych najbardziej wymagających.

Nazwa Hurghada pochodzi od jagód w kolorze czerwonym nazywanych przez Beduinów ghardaq. Miasto liczące dziś prawie 70 000 mieszkańców leży na miejscu dawnej osady rybackiej po której nie pozostał ślad, a do dyspozycji turystów jest 150 hoteli i kolejne w budowie.

Miasto podzielone jest na 3 części przez pasy pustyni. Są to kolejno Dahar na północy (tzw. Downtown), Sekkali na środku (z ulicą Sheraton Road) oraz Nowej Hurghady na południu która jest w większości zajęta przez hotele. Miasto zajmuje 45 kilometrów.

Hurghada może poszczycić się bajecznymi rafami we wszystkich kolorach znajdujących się w czystym, mieniącym się Morzu Czerwonym. Owe rafy to raj dla wszystkich nurków, przypominają prawdziwe ogrody. Łagodnie wiejący wiatr przyciąga również amatorów sportów wodnych, a plaże mieszczące się pomiędzy Deltą Nilu a Egiptem południowym przyciągają zarówno plażowiczów jak i miłośników wypoczynku aktywnego.

Dla osób pragnących oglądać zabytki na wakacjach miasto nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Warte obejrzenia są jednak architektoniczne cuda z przepięknymi hotelami na czele czy wykusze (mashhrabiya) na ścianach domów przy ruchliwych ulicach.

Dzięki wszystkim tym zaletom do Hurghady tłumnie ściągają amatorzy nurkowania, windsurfingu, nurkowania i pływania, ale także Ci którzy poszukują życia nocnego. Do dyspozycji są liczne dyskoteki z arabską oraz europejską muzyką czy puby serwujące dania morza. Zarówno za dnia, jak i w nocy w tym mieście nie można się nudzić.

Sprawdź naszą galerię zdjęć z wakacji w Hurghadzie:

Dodaj komentarz