Jak szukać tanich lotów do egzotycznych krajów? Gdzie warto spędzić zimowy urlop?

1
133
Dominikana

Egzotyczne kraje są coraz częściej wybieranym kierunkiem wśród Polaków. Im dalej – tym lepiej. Podróże międzykontynentalne stają się powszechne, mało tego, do wielu dalekich krajów można znaleźć teraz tanie bilety i wcale nie trzeba korzystać z usług biur podróży. Jak szukać niedrogich lotów i do jakich egzotycznych krajów warto się udać?

Jak szukać tanich lotów do egzotycznych krajów?

Najczęściej szukając tanich lotów sięga się do Internetu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ najwięcej korzystnych połączeń można znaleźć właśnie w sieci i to krótkim czasie. Nie potrzeba do tego też wielkiej znajomości obsługi narzędzi, które to umożliwiają. Tanie loty do egzotycznych krajów jak Tajlandia czy Kuba sprawdzisz na esky.pl, gdzie znajduje się pomocna wyszukiwarka połączeń lotniczych. Należy wpisać w niej miejsce wylotu, przylotu, datę podróży, liczbę osób i preferowaną klasę. Po chwili zobaczysz wyniki wyszukiwań, które będą dopasowane do twoich potrzeb.

Tanie loty do odległych krajów oferują także duże linie lotnicze, nie tylko te, które zajmują się lotami czarterowymi. Wystarczy dołączyć do ich newsletterów, by dostawać na bieżąco oferty o promocyjnych cenach biletów. Bardzo często pojawiają się zniżki na bilety właśnie do krajów, które są uważane przez Polaków za egzotyczne.

Gdzie spędzić zimowy urlop?

Od kilku lat, na czele ulubionych egzotycznych miejsc wśród Polaków, znajduje się Egipt. Głównie z powodu bardzo tanich biletów, ale i waluty, w jakiej można tam robić zakupy, czyli dolara. Jest tańszy od euro, co znacznie obniża koszt podróży. Popularna jest także Tunezja i Turcja. Pojawiły się także nowe kierunki, do których Polacy chętnie podróżują. Jest to m.in. Dubaj lub Abu Dabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zimowy urlopChętnie wybierana jest również odległa Dominikana i jej przylądek Punta Cana. Kiedyś bilety w tamte rejony do tanich nie należały, obecnie ceny połączeń spadają i coraz więcej osób może sobie pozwolić na zimowy urlop w tym ciepłym kraju. Oprócz Dominikany, są jeszcze inne często wybierane kierunki jak: Tajlandia, Wietnam, Indie, Kuba, Urugwaj, Paragwaj, czy Wyspy Zielonego Przylądka.

Tania podróż – z biurem czy na własną rękę?

Tutaj zdania są podzielone, jednak jeżeli chodzi o to, by podróż była jak najtańsza, wtedy warto pomyśleć o samodzielnym planowaniu. Najbardziej można zaoszczędzić szukając tanich lotów do egzotycznych krajów. Zaraz po nich pojawia się kwestia noclegów, które z odpowiednim wyprzedzeniem również można tanio zarezerwować. Biura podróży z reguły oferują droższe wyjazdy i narzucają pewne ograniczenia. Chodzi o datę wylotu i przylotu, hotel, niewielką liczbę wycieczek fakultatywnych, które są dodatkowo płatne itp. Zwiedzając na własną rękę z pewnością zobaczy się więcej ciekawych miejsc i przeżyje się więcej przygód. Nie mówiąc już o tym, że planując zimowy urlop do egzotycznego kraju samodzielnie, więcej pieniędzy będzie można wydać na przyjemności, a nie np. na sam przelot.

1 KOMENTARZ

  1. Zima, wieje, ślizgo… Dominikana brzmi jak miejsce w którym chce się znaleźć! 🙂 Jak jeszcze uda się znaleźć tani lot to tylko super, zostaje więcej pieniędzy na wakacje 😀

Dodaj komentarz