Jaki hotel w Pradze na szybki wypad do Czech?

1
66
Wypad do Pragi

Nie masz pomysłu na długi weekend a chcesz uniknąć siedzenia w domu kolejny dzień? Proponujemy wypad do Pragi! To niedroga i atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego weekendu za granicą. Pyszna kuchnia, jeszcze lepsze piwo, piękne miasto i prosty dojazd – musisz jedynie zaplanować dojazd oraz wybrać odpowiedni hotel w Pradze. Brzmi prosto i przyjemnie? Takie właśnie jest! A z nadchodzącym kwietniem, być może warto rozważyć Wielkanoc w Pradze?

Ulice PragiSzybki wypad do Pragi – ze znajomymi, z narzeczoną czy nawet z rodziną – to świetny pomysł na spędzenie aktywnego, przyjemnego i rewitalizującego weekendu. Nie musimy chyba przekonywać do zalet tego pięknego, czeskiego miasta. Organizacja takiego wyjazdu to także przysłowiowa bułka z masłem, więc dlaczego nie pojechać? Wybierz środek transportu (polecamy bus!), hotel w Pradze i przygotuj plan na zapakowany atrakcjami weekend!

Nocleg w Pradze

Jak każde duże, europejskie miasto, wybór hoteli, moteli, pensjonatów, hosteli, apartamentów i innych miejsc noclegowych w Pradze jest ogromny i potrafi przytłoczyć. Do tego dochodzi także mnogość portali rezerwacyjnych, takich, jak choćby Booking czy HRS. Jak nie dać się zwariować i nie przepłacić? Polecamy rezerwację bezpośrednio na stronie hotelu, a żeby dać jeszcze bliższą wskazówkę – rezerwację noclegu w Le Petit Hotel Praga.

Praga

Le Petit to co prawda nie hotel w centrum Pragi, ale dzięki zlokalizowanej bardzo blisko stacji Metra Holeszowice dojazd do ścisłego centrum, jak również innych dzielnic Pragi, jest szybki i bezproblemowy.

Jak wspomnieliśmy, warto rezerwować nocleg bezpośrednio na stronie hotelu – ponieważ prowizje płacone dla portali rezerwacyjnych są bardzo wysokie w miastach, jak właśnie Praga, praktycznie każde miejsce noclegowe będzie oferowało na swojej stronie internetowej niższe ceny, niż w przypadku wspomnianych portali.

Czy chcecie decydować się na naszą rekomendację, czyli Le Petit Praga Hotel? To budżetowa opcja, pozwalająca na wygodny nocleg w niskiej cenie. Oferowane pokoje są małe, natomiast nowoczesne, wyposażone między innymi w klimatyzację i regularnie sprzątane. Uważamy, że to świetnie sprawdzi się na szybkie wypady do Pragi, natomiast jeżeli macie inne oczekiwania, warto samemu wybrać hotel – pamiętajcie jednak o rezerwacji na stronie www hotelu!

Dojazd

Z powodu na stosunkowo niewielki dystans pomiędzy Polską, a Czechami, dojazd do Pragi można zorganizować na kilka sposobów. Najbardziej wygodny będzie oczywiście dojazd samochodem, natomiast jeżeli w planach macie niedrogi i szybki wypad, a nie większe wakacje, warto rozważyć dojazd pociągiem lub busem. To zdecydowanie tańsza opcja, a dodatkowo odpada kwestia znalezienia parkingu dla samochodu w Pradze, którego nie posiada każdy hotel. Poruszanie się po mieście tak, czy inaczej będzie najszybsze za pośrednictwem praskiego Metra.

Co robić w Pradze?

Skoro znaleźliście już odpowiedni nocleg w Pradze, dojechaliście do niej niewielkim kosztem, co zrobić dalej? Odpowiedź należy przede wszystkim do Was, ale mamy kilka wskazówek, jak przyjemnie i tanio spędzić czas w stolicy Republiki Czeskiej. Przede wszystkim – jedz i pij! Ceny posiłków i napojów, szczególnie tych złocistych, nie są wysokie w Pradze, dlatego zdecydowanie polecamy raczenie się lokalnymi smakołykami. Smażony ser, wędliny, knedlik i gulasze to podstawa, od której powinniście zacząć! Szczególnie rekomendujemy także rozmaite ogródki piwne zlokalizowane w Pradze, w których możemy zobaczyć mieszkańców tego miesta już od wczesnych przedpołudniowych godzin.

Zwiedzanie powinniście zacząć od dzielnicy Mała Strana, historycznej części Pragi, w której znajdziecie także tak zwany mały Mur Berliński – nazwany Ścianą Johna Lennona. To darmowa do obejrzenia atrakcja, pełna ulicznej sztuki pamiętającej Żelazną Kurtnę. To unikatowe dla tej części Europy i Świata i naszym zdaniem szczególnie interesujące dla Gościa z Polski i innych byłych krajów socjalistycznych.

Inne warte obejrzenia atrakcje to dowolna z wielu praskich instalacji Davida Cernego, Paryska ulica pełna luksusowych sklepów (warto zajrzeć dla samej atmosfery!), imponujący zamek na Hradczanach oraz wspaniały Zegar Astronomiczny znajdujący się na jednej ze ścian praskiego Ratusza, który także zdecydowanie warto zobaczyć.

Jeżeli wasz plan na wypad do Pragi rzeczywiście obejmuje jedynie kilka dni, polecamy nie przesadzać z ilością atrakcji, które chcecie zobaczyć, a raczej skupienie się na tym, żeby nie spieszyć się i w pełni docenić te, które planujecie zobaczyć.

Most Karola w Pradze

Nie czekaj – przyjedź na wspaniały weekend!

Na co czekasz? Wiesz już, jak przyjechać, wiesz, jaki Hotel Praga warto wybrać oraz co zobaczyć – nie czekaj! Taki wyjazd będzie kosztował mniej, niż Ci się wydaje.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz