Kiedy warto wynająć apartament?

0
23
Kiedy warto wynająć apartament?

Wyjazd na krótki pobyt, na wakacje lub służbowy nie zawsze musi wiązać się z rezerwacją miejsca noclegowego w hotelu. Dziś podróżni coraz częściej wybierają nocleg w wynajętym przez siebie apartamencie. Jest to forma usługi, która wyrosła bezpośrednio z tzw. flat-sharingu i stała się dziś odrębną dziedziną usług noclegowych. Dziś odpowiadamy na pytanie, kiedy warto wynająć apartament?

Apartament: dla potrzebujących swobody

Przede wszystkim po apartamenty na wynajem sięgną osoby, którym zależy na dużej dozie prywatności, spokoju i swobody w trakcie pobytu. Nie każdemu odpowiada hotelowy gwar, imprezujące za ścianą sąsiedztwo czy rodzina z małymi dziećmi. Hotelowe życie może skutecznie utrudnić przygotowanie się do prezentacji w trakcie służbowego wyjazdu lub zwyczajnie – wypoczęcie. Ale nocleg w zorganizowanej placówce to także cała paleta usług dodatkowych, których wcale nie trzeba akceptować i płacić za nie ekstra. „Jeżeli zależy nam tylko na samym noclegu, nie zaś na hotelowej restauracji, dostępnej całą dobę obsłudze i serwisowi sprzątającemu, możliwości skorzystania ze SPA itd., to z całą pewnością wybierzemy apartamenty – mówi nam ekspert Hotelu Amber z Gdańska. Do tego apartament stwarza bardziej naturalne, przypominające domowe warunki pobytu: hotel nakłada pewne ograniczenia w wyposażeniu pokojów, regułach użytkowania oraz w udostępnianej gościowi przestrzeni. Apartament, nawet w formie studio, jest w pełni wyposażony (jak mieszkanie) i zazwyczaj większy od jednoosobowego pokoju hotelowego” – dodaje ekspert. Można w nim także przyjmować gości.

Wynajem apartamentów: duży wybór, dobra cena

Co jeszcze przyciąga turystów i gości innego typu do apartamentów? Apartamenty na wynajem to wybór osób poszukujących naprawdę dobrej lokalizacji. Wiele obiektów dostępnych na doby zlokalizowanych jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabytków i atrakcji turystycznych, czasem nawet w budynkach historycznych! Do tego oferta na rynku jest naprawdę imponująca – apartamenty gościom wynajmują dziś nie tylko osoby fizyczne, ale i wyspecjalizowane w tej usłudze firmy, z pewnością więc znajdziemy lokal w interesującej nas okolicy.

Bezdyskusyjną zaletą wynajęcia apartamentu na doby jest wreszcie atrakcyjna cena za pobyt. Wspominaliśmy już, że usługa ta pozbawiona jest wielu udogodnień, które dostępne są w pakiecie usług hotelowych. Takie ujęcie sprawy co prawda przenosi część obowiązków na gościa (gotowanie, sprzątanie apartamentu, wyniesienie śmieci, pranie itp.), ale też skutkuje obniżeniem stawki za pojedynczy nocleg. Do tego przestrzeń pomieszczenia i jego wyposażenie umożliwiają pobyt niewielkiej grupie gości, co jeszcze obniża koszt noclegu.

Dodaj komentarz