Wycieczka do Krakowa na weekend

1
75
Wycieczka do Krakowa

Zwiedzanie Krakowa – najpopularniejsza zabytki

Jedną z najczęściej wybieranych przez podróżników tras, dzięki której można zobaczyć większość najważniejszych zabytków Krakowa jest Trasa Królewska. Najlepiej rozpocząć ją przy placu Matejki tuż przy kościele św. Floriana. Następnie, należy przejść obok Barbakanu przez Bramę Floriańską, aż do Starego Miasta. Mijając ulicę Floriańską można po drodze zerknąć na parę historycznych budynków, chociażby Dom Jana Matejki czy hotel „Pod Różą”.
Zarówno sercem kulturalnym jak i imprezowym Krakowa jest jednak Rynek Główny. Mimo, iż znajduje się tutaj wiele kawiarni oraz restauracji, pozwalających na chwilę odpoczynku, warto zwrócić jednak uwagę na kilka, szczególnie ważnych dzieł architektury. Sukiennice i Kościół Mariacki już dawno stały się wizytówką miasta, a grający równo co godzinę Hejnał Mariacki,zachwyca za każdym razem turystów, jak i mieszkańców Krakowa. Zwiedzając bazylikę nie można zapomnieć o tym, żeby zwrócić uwagę na gotycki ołtarz Wita Stwosza.
Wychodząc z Rynku należy skierować się w ulicę Grodzką. Znajduje się tutaj wiele zabytkowych kościołów wartych zobaczenia, chociażby kościół św. Andrzeja i św. Piotra i Pawła. Następnie, jedna z najstarszych ulic Krakowa prowadzi bezpośrednio na Wzgórze Wawelskie. Znajdujący się na nim Zamek Królewski zaliczany jest do grona najpiękniejszych, europejskich rezydencji z okresu renesansu. Wawel udostępnia turystom zwiedzanie licznych komnat, eksponatów archeologicznych, grobów królewskich czy słynnego dzwona Zygmunta.
Na zakończenie trasy Królewskiej trzeba koniecznie zawitać do Smoka Wawelskiego. Ziejąca ogniem rzeźba jest dużą atrakcją zarówno dla najmłodszych, jak i nieco większych podróżników.

Kulturalny Kraków

Miłośnicy sztuki z pewnością podczas swojego pobytu w Krakowie, będą szukać większej ilości kulturalnych wrażeń. Mogą więc zajrzeć do Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak. W jego wnętrzach znajduje się wiele dzieł pochodzących z przełomu XX/XIX wieku. Oprócz tradycyjnego oglądania wystaw, turyści mogą tutaj również skorzystać z biblioteki, kawiarni albo księgarni. Muzeum organizuje też liczne wykłady, pokazy filmów czy otwarte dyskusje na tematy związane ze sztuką.
Kolejnym ważnym punktem na mapie zwiedzania Krakowa jest Muzeum Narodowe. Zgromadzone przez wiele lat bogate zbiory zawierają ogromną ilość dzieł malarskich, rzeźb czy pamiątek narodowowyzwoleńczych. Muzeum oprócz Gmachu Głównego (w którym znajduje się chociażby słynne dzieło Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”), posiada osiem oddzielnych oddziałów, które mieszczą się w centrum miasta.

Relaks i zabawa dla każdego

Po intensywnym dniu przeznaczonym na zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Krakowa, warto pomyśleć o wieczornym relaksie czy spędzeniu czasu na dobrej zabawie. Na Rynku znajduje się wiele klubów, restauracji i barów otwartych do późnych godzin nocnych. Warto jednak udać się do muzycznego klubu Awaria, w którym często odbywają się zupełnie za darmo, koncerty muzyki rozrywkowej. Osoby, które poszukują większych imprezowych szaleństw powinny udać się do kompleksu przy Dolnych Młynów. Tutaj każdy fan całonocnych zabaw przy dobrej muzyce, znajdzie miejsce dla siebie.
Turyści, którzy preferują bardziej spokojny tryb odpoczynku, koniecznie powinni wybrać się do Kociej Kawiarni. Pyszne ciasto i pachnąca kawa w towarzystwie przemiłych kotów z pewnością pomogą naładować baterie na dalsze godziny. Kraków oferuje również wiele atrakcji dla nieco młodszych podróżników – mogą oni chociażby zajrzeć do inspirowanej serią o Harrym Potterze kawiarni „Dziórawy Kocioł”. Tajemnicza atmosfera oraz menu o niecodziennych nazwach z pewnością pozwolą na chwilę poczuć niezapomnianą atmosferę magicznego świata.

Przewodnik po Krakowie

Decydując się na weekendowy wyjazd do Krakowa, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnych przewodników. Ich ogromna wiedza oraz szczegółowa znajomość miasta pozwolą na zobaczenie wielu fascynujących miejsc, wykraczających poza utarte szlaki większości książkowych przewodników. Na stronie https://krakowzwiedzanie.pl dostępnych jest kilkanaście tras do wyboru, dostosowanych do różnych preferencji i wymagań turystów. Spraw, aby Twoja podróż do Krakowa pozostawiła niezapomniane wspomnienia na bardzo długie lata.

1 KOMENTARZ

  1. Byłem niedawno na wycieczce w Krakowie, ale nie korzystałem z usług przewodnika i szczerze mówiąc… żałuje. Miasto piękne, zabytki super ale jak potem sprawdzałem to ominąłem wiele ciekawych. No i co innego oglądać zabytki, a co innego dowiedzieć się co nie co o nich od przewodnika.

Dodaj komentarz