Wyjazd w góry. Orientacyjne koszty pobytu

0
11
Wyjazd w góry

Większość z nas uwielbia wyjazdy w góry – a pozostała część z nas marzy o tym, by pierwszy raz wybrać się w region Polski, w którym można cieszyć się pięknymi widokami, czystym powietrzem i przyjazną atmosferą, jaką oferują gościnni górale. Kiedy wybieramy miejsce, w którym chcemy się zatrzymać, interesują nas przede wszystkim trzy kwestie: lokalizacja wraz z atrakcjami w pobliżu, komfortowe warunki i koszt pobytu. Jaki jest orientacyjny koszt pobytu w nowoczesnym ośrodku w górach? – Sprawdźmy Biały Dunajec!

Dlaczego warto się wybrać do Białego Dunajca

Zanim przyjrzymy się cenom, wyjaśnijmy, dlaczego zdecydowaliśmy się opowiedzieć akurat o pobycie w Białym Dunajcu. To miejscowość, w której mamy okazję na naprawdę bliskie spotkanie z lokalnym folklorem. W Białym Dunajcu kultywuje się góralską tradycję i kulturę, co widać i słychać już na pierwszy rzut oka: górale w tradycyjnych strojach, charakterystyczna gwara, możliwość spróbowania potraw przygotowywanych według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Z Białego Dunajca szybko dotrzemy do wartych odwiedzenia pobliskich Szaflar z kompleksem wód termalnych „Gorący Potok” i najstarszym kąpieliskiem na Podhalu – Termy Szaflary. Warta uwagi jest także pobliskie Suche – wieś w gminie Poronin – szczególnie w sezonie zimowym, gdzie do białego szaleństwa zachęca stacja narciarska Suche-Ski.

Od czego są zależne koszty pobytu w górskim ośrodku? Co dostajemy za daną cenę?

Przejdźmy teraz do sedna naszego artykułu i przeanalizujmy temat orientacyjnych kosztów pobytu w górach. Postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentują się ceny w Ośrodku Wypoczynkowym „Borowy” w Białym Dunajcu. Cena za dobę pobytu różni się w zależności od rodzaju pokoju (więcej zapłacimy za pokój jednoosobowy) oraz od sezonu; mniej zapłacimy za pobyt dziecka. Maksymalny koszt dobowego pobytu za osobę dorosłą to 120 zł – to opłata za jednoosobowy pokój w sezonie zimowym od 01.01 do 28.02, cena obejmuje również śniadanie. Mniej zapłacimy w pokoju 2, 3 i 4-osobowym, mniej też zapłacimy za każdy pokój w sezonie wiosennym, letnim i jesiennym. Średnia opłata za dobę pobytu do około 90 zł. A na co możemy liczyć w ośrodku górskim, który oferuje pokoje w takich cenach? – Przede wszystkim na nocleg w nowo wyremontowanych, estetycznych pokojach. W każdym pokoju mamy łazienkę z prysznicem, ręcznikami i suszarką, telewizor LED i dostęp do Wi-Fi. Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego jest serwowane przez dwie godziny o poranku. Warto też wspomnieć, że przez cały pobyt możemy za darmo poczęstować się smaczną kawą i herbatą; mamy też opcję wykupienia sobie obiadokolacji w korzystnej cenie. Do tego jeszcze wisienka na torcie: fantastyczne rabaty dla gości, na przykład rabat na korzystanie z kręgielni, rabat na pobyt w pobliskich termach, czy zniżki na stok narciarski. Naszym zdaniem zdecydowanie warto więc postawić na solidny i nowoczesny ośrodek w górach.

Dodaj komentarz